Olvasom a Telex-en, hogy „a magyarok fele olyan településen él, ahol a jövedelem nem éri el az országos átlagot”. Zseniális
Egyes statisztikai állítások elsőre meghökkentőek, ám valójában triviális matematikai tények.
Furcsa módon történt meg a javítás.
Nyitókép: Kőhalmi Péter / AFP
Több napos késéssel és tévesen a DK-közeli Nyugati Fénynek tulajdonítva számolt be a Telex az Amerikai Népszava, Bartus László nevével fémjelzett, a 444.hu portált érintő kezdeményezéséről. Amikor a Nyugati Fény helyesbítést kért a Telextől, mert nem ők álltak a kezdeményezés mögött, a javítás meglehetősen furcsa módon történt meg – írta meg a Media1. Miután szombat reggel Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke és korábbi miniszterelnök is megszólalt a 444.hu portálon napokkal korábban megjelent „A paprikajancsi visszatér 3 – Feri nem megy a kutyák közé” című cikk stílusa és szóhasználata kapcsán, a Telex végül beszámolt arról, hogy a 444 ellen csütörtökön kezdeményezés indult, amelyben az embereket az előfizetéseik lemondására buzdítják.
Az ügy több napon át nem érte el a Telex ingerküszöbét, annak ellenére, hogy több médium is foglalkozott vele, azonban Gyurcsány reakcióját már megírták. A lap szerint a 444 bojkottját a DK-hoz közeli Nyugati Fény indította, amely az előfizetések lemondására buzdított, azonban valójában a kezdeményezést Bartus László, az Amerikai Népszava főszerkesztője indította, és az Amerikai Népszava hasábjain jelentette meg a felhívását.
Bár a Nyugati Fény is beszámolt a kezdeményezésről csütörtökön, egyetértését kifejezve a 444 „kocsmai stílusú” cikkével kapcsolatban, nem szorgalmazták az előfizetések lemondását, csupán idézték Bartus cikkét.
További érdekesség, hogy a Telex nem említette Bartus Lászlót és az Amerikai Népszavát, miközben a cikk javítása sem sikerült jól.
A Nyugati Fény stábja korrekciót kért a Telex szerzőjétől, Előd Fruzsinától, mivel furcsállották, hogy csak az Amerikai Népszava kezdeményezéséről beszámoló portált említette meg, és nem a tényleges kezdeményezőt. Bár a cikket frissítették, az Amerikai Népszava továbbra sem szerepel benne, és a kezdeményezést „állítólagos” mozgalomként említik, mintha kétségbe vonnák annak létezését.